Передмова

Спортивний туризм в Україні є важливою складовою загальнодержавної системи фізичної культури і спорту, патріотичного та духовного виховання молоді, зміцнення здоров?я, розвитку фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини шляхом залучення її до участі у змаганнях спортивних туристських походів та інших змаганнях з видів спортивного туризму.

В рамках єдиного виду спорту спортивний туризм об?єднує такі його види, як пішохідний, водний, велосипедний, гірський, спелеологічний, вітрильний, лижний, автомобільний та мотоциклетний.

В останній час зростає популярність нових напрямів спортивного туризму - екстремального, пригодницького, понаддалеких вітрильних та інших подорожей, проведення комбінованих за видами туризму походів.

Розвиваючись на межі спорту і активного дозвілля в природному середовищі, спортивний туризм сприяє розвитку внутрішнього туризму вітчизняної туристичної галузі шляхом пропаганди відносно дешевого і, одночасно, ефективного відпочинку, а також загальному розвитку туристичної галузі України, як потенційно високорентабельної галузі економіки.

Щороку близько 120 тисяч туристів-спортсмені усіх вікових груп беруть участь у різноманітних змаганнях зі спортивного туризму. За останні роки більше 70 туристам-спортсменам присвоєно високе спортивне звання ?Майстер спорту України?, підготовлено десятки тисяч спортсменів-розрядників зі спортивного туризму, а також створено кваліфікований суддівський корпус, до якого входить більше 40 суддів національної категорії зі спортивного туризму.

Враховуючи сучасний рівень розвитку спортивного туризму в Україні, а також в інших країнах, прагнучи до подальшого його розвитку як спорту вищих досягнень та масового фізкультурно-оздоровчого руху Федерація спортивного туризму України підготувала нову редакцію Правил змагань зі спортивного туризму.

Дані Правила визначають як загальні підходи до підготовки та проведення змагань зі спортивного туризму, так і враховують специфіку змагань туристських спортивних походів, а також інших видів змагань з різних видів спортивного туризму.

Дані Правила є єдиними чинними на території України правилами змагань зі спортивного туризму.

Підписатися на Коментарі для "Передмова"