Загальні умови Київський Листопад-2017

Змагання з пошуково - рятувальних робіт

«Київський листопад - 2017»

Умови змагань для класу «ТЕХНО»

Організатори залишають за собою право до початку змагань вносити в даний документ зміни і доповнення. Всі зміни публікуються на сайті tkg.org.ua.

 1. Дистанція змагань поділяється на 4 блоки. Блок «0» відкритий. Умови будуть опубліковані до 23.11.17 р.

Решта блоків закриті. Кожен блок, крім нульового, буде починатися етапом «Нарада».

 1. Команди, які не мають «правильного» полісу страхування від нещасних випадків (на всіх учасників змагань), дійсний на час змагань, відповідно до умов якого визнаються страховими випадками нещасні випадки , що відбулися під час заняття застрахованою особою спортом та участі у змаганнях зі спортивного туризму, до змагань допущені не будуть!!!
 2. Команда проходить дистанцію у складі, заявленому на старті змагань. Заміна учасників запасними в ході змагань забороняється. Дозволяється сходження одного учасника з дистанції без зняття команди зі змагань. Схід капітана з дистанції веде до зняття команди.
 3. Протягом всього часу роботи на технічних етапах учасники повинні мати на касках номери, видані суддівською колегією на старті. Номер учасника має наступну форму: N/1-4, де N - номер команди, отриманий нею в процесі попередньої реєстрації в порядку черговості, а цифра після риски - номер учасника команди. Капітану команди присвоюється номер N/1. Відсутність номера в учасника штрафується. Розмір штрафу 10 балів за кожен випадок.
 4. На окремих етапах команди будуть об'єднуватись з іншими командами. При цьому результати команд на даних етапах будуть однаковими. Така ситуація називається роботою в спільних групах (СГ).
 5. Інформація про умови проходження етапів кожного блоку, починаючи з першого, видається командам в друкованій формі безпосередньо в ході змагань. Опис блоку може включати наступні документи:
 • «Опис етапів» з описом дій команди, системою штрафів і премій (для попереднього знайомства з етапами і плануванням дій команди).
 • «Опис шляху руху» у вигляді картографічного матеріалу, GPS-координат або легенди.
 1. На дистанції встановлюються наступні параметри:
 • КЧ блоку контрольний часблоку (у хвилинах) - час, при перевищенні якого команда знімається з блоку.
 • КЧ етапу контрольний часетапу (у хвилинах) - при перевищенні якого команда одержує не залік етапу та зобов'язана його негайно звільнити. Фінішем етапу вважається завершення завдання всіма учасниками. Якщо КЧ етапу не встановлено, то команда має виконати умови етапу в будь-який час між часом старту (ЧС) та часом закриття (ЧЗ), при цьому тривалість роботи команди на етапі не фіксується.
 • Бебали етапу (позитивні бали) - бали, які команда отримує, виконавши всі умови етапу.
 • Тш технічний штраф (від’ємні бали) – бали, що отримує команда згідно таблиці штрафів.
 • ЧC час старту етапу (в годинах і хвилинах) - час відкриття етапу для старту команд. Якщо позначено знаком *, то час старту є жорстко фіксованим і відлік КЧ для всіх команд стартує одночасно. В іншому випадку команди самостійно вибирають час початку роботи на етапі (між ЧС і ЧЗ). ЧС блоку завжди для всіх стартує одночасно.
 • ЧЗчас закриття етапу (в годинах і хвилинах) - час закриття етапу для старту команд. Якщо команда встигла стартувати на етапі під час його роботи, вона має право закінчити проходження етапу в межах КЧ етапу, незалежно від часу його закриття (ЧЗ).
 • КН кількість ниток - кількість команд, які одночасно можуть працювати на етапі.
 • Командна картка - інформаційна картка команди, в яку за результатами виконання етапу командою суддя заносить інформацію про кількість набраних балів, кількість штрафних балів і ставить свій підпис. За втрату картки команда отримує 200 балів Бш.
 1. Команда має право відмовитися від проходження етапу в будь-який час (до або під час проходження). При цьому команда не отримує Бе на цьому етапі.
 2. Результат команди на етапі визначається позитивними набраними балами. При недотриманні безпеки чи порушенні умов проходження етапу, суддя етапу має право зупинити рух учасників чи заборонити проходження етапу. Етап вважається пройденим, якщо все спорядження та учасники подолали його.
 3. Умови проходження окремих етапів можуть бути змінені або введені нові етапи без пояснення причин цих змін, навіть після початку роботи команди на етапі.
 4. КП орієнтування зараховуються по фотографіям. Бали за КП орієнтування будуть зараховані тільки в тому випадку, якщо суддя зможе по фотографії ідентифікувати всіх учасників (крім фотографа) саме вашої команди на фоні певного КП (має бути правильний номер КП). Слід враховувати, що деякі знімки доведеться робити вночі. Фотографії можна буде показати на екрані вашого фотоапарата або на моніторі суддівського комп'ютера.
 5. Команда може проходити етап будь-яким відомим їй способом і застосовувати будь-які прийоми, що не суперечать завданню, безпеці, загальним умовам і умовам, викладеним в описі етапу (дозволено все, що не заборонено). При цьому опис етапу може задавати особливі умови його проходження (включаючи докладний опис заданого способу роботи команди). Рекомендовані способи подолання перешкод, якщо інше не передбачено в умовах конкретного етапу, описані в документі "Настанови з проведення змагань з пішохідного туризму від 11 квітня 2015 року".
 6. У випадку, якщо команда приходить на етап і готова почати роботу, а всі робочі нитки на етапі вже зайняті іншими командами, вона зазначає час приходу на етап у судді етапу і стає в чергу до моменту звільнення однієї з ниток. Відсидки на етапах не передбачені.

Рекомендація: оцінюйте свої шанси встигнути відпрацювати етап, перш ніж приймати рішення про очікування своєї черги.

 1. При наведенні навісних переправ команда організовує подвійні перила (якщо інше не обумовлено умовами конкретного етапу).
 2. Команда, яка допустила порушення Загальних умов, Інструкції з ТБ і вимог судді при проходженні перешкоди, має обов’язково виправити допущене порушення. Ігнорування вимог судді або невиконання умов етапу веде до зняття з етапу.
 3. Використання допомоги осіб, які не беруть участі у змаганнях, та будь-яких транспортних засобів заборонено, якщо інше не обумовлено організаторами!!! Самостійна купівля продуктів харчування в магазинах на території змагань дозволена (однак наявність таких магазинів не гарантується).
 4. Розрив між учасниками команди при пересуванні в темний час доби не повинен перевищувати 10 метрів. В світлий час та темний час доби розділення можливе, якщо це окремо обумовлено в Умовах змагань.
 5. Команда повинна пересуватись по дистанції з включеним мобільним телефоном. Запас елементів живлення для телефону має бути з урахуванням цієї вимоги.
 6. Під час змагань учасники повинні дбайливо ставитися до природи. Залишати сміття можна тільки в спеціально відведених для цього місцях.
 7. Учасники зобов'язані ознайомитися з усією додатковою інформацією про дистанцію і описом нульового блоку етапів, які будуть опубліковані на сайті змагань http://www.tkg.org.ua.
 8. При пересуванні команди по дорогах громадського користування учасники повинні дотримуватись Правил дорожнього руху, переходу через транспортні магістралі та залізничні шляхи.
 9. Рекомендації:
 • Відповідально підготуйте всі необхідні документи. Другого шансу пред'явити документи у вас не буде.
 • На дистанціях у вас буде багато етапів з наданням першої допомоги. Візьміть з собою перев'язочний матеріал і скотч. Вони зайвими не бувають.
 • Радимо передбачити спосіб взаємодії / зв'язку між частинами команди, що знаходитимуться на значній відстані один від одного.
 • В районі змагань є перебої із зв'язком. Рекомендуємо вам мати картки різних мобільних операторів.
 • Команді доведеться продемонструвати приготування гарячої їжі не менше 3-х разів протягом змагань. Вода по дистанції буде в районах базових таборів.
 1. Учасники змагань зобов'язані мати все спорядження згідно зі списком, наведеним на сайті змагань http://www.tkg.org.ua. При відсутності елемента обов'язкового спорядження команда на старт не допускається.
 2. Команда-переможець визначається за найбільшою кількістю балів за підсумками всіх блоків.
Підписатися на Коментарі для "Загальні умови Київський Листопад-2017"