Положення про проведення відкритого конкурсу "ФотоГлобус" туристського сезону 2015 року

Положення про проведення відкритого конкурсу "ФотоГлобус" туристського сезону 2015 року

I. ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ.

Туристський клуб "Глобус" радий запросити всіх бажаючих до участі в конкурсі, який проводиться з 10 листопада по 24 листопада. Роботи, надіслані на конкурс, мають відображати все те, заради чого ми зриваємося з насиджених місць і їдемо підкорювати вершини або топтати пил доріг в тисячах кілометрів від рідного дому. Все те, від чого кров у жилах тече швидше, що змушує нас жити, і про що ми мріємо. Це може бути неймовірна краса дикої (і не дуже) природи, велич гір, культурні, етнічні та історичні пам'ятки, місцеві жителі різних регіонів Землі, технічні складності проходження перешкод в спортивних походах, сильні духом і тілом люди, кращі і близькі друзі, котрі долають ці труднощі.

Метою конкурсу є популяризація активного виду відпочинку і виявлення найбільш цікавих походів і подій туристського сезону 2015 року. Показати навколишній світ і спробувати пояснити причини, з яких люди подорожують; дати творчий імпульс тим, хто ходить у походи не тільки задля механічної фіксації побаченого. Давайте поділимося своїми подорожами з іншими!

II. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ.

На конкурс приймаються роботи, що описують різні події протягом туристського сезону 2015 року, і розглядаються в наступних категоріях:

"ФотоГлобус" Фотографії на конкурс приймаються в чотирьох категоріях, для кожної з яких підсумки будуть проводитися окремо.
У категорію "Світ навколо нас"
приймаються пейзажні фотографії цікавих місць і районів, відвіданих при проведенні спортивно-туристських походів або подорожей; фотографії представників дикої флори і фауни різних регіонів планети; макро фотографії.
У категорію "Портрет"
приймаються портретні фотографії учасників спортивно-туристського заходу або походу в контексті заходу; портретні фотографії місцевих мешканців України та інших країн у контексті місцевих етнічних і культурних особливостей регіону.
У категорію "Миттєвості шляху"
приймаються фотографії різних ситуацій з подорожей і походів, які відображають дух подорожей, складності і радості шляху, єднання людей в походах.
У категорію "Екстрим"
приймаються фотографії екстремальних і небезпечних моментів походів і подорожей, силу духу, відвагу і емоції людей на межі можливостей.

Суддівство буде проводитись після з 25 листопада по 10 грудня 2015 року. Оголошення результатів та нагородження переможців буде проведено на туристичному балі "Гірська Казка 2015

Оргкомітет залишає за собою право змінювати кількість і тип категорій, а також кількість призових місць в залежності від якості і кількості отриманого матеріалу.

III. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ТА ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ НАДАНИХ МАТЕРІАЛІВ.

- У конкурсі можуть брати участь роботи, які тим чи іншим чином висвітлюють події та заходи спортивно-туристського сезону 2014-2015 років. До участі в конкурсі також можуть бути допущені роботи, що містять інформацію про події попереднього туристського сезону, за умови, що роботи з тих чи інших причин раніше не висувалися на конкурс.

- Учасником конкурсу може стати будь-який автор незалежно від приналежності до туристського клубу "Глобус" і віку.

- До участі у конкурсі приймаються роботи, сюжет яких тим чи іншим чином пов'язаний з проведенням спортивно-туристських заходів, походів і експедицій, або активними подорожами, і які є самостійним завершеним твором.

- Усі надані на конкурс роботи підлягають попередньому перегляду та оцінці ред. колегією конкурсу.

- Усі надані матеріали повинні відповідати основним цілям і тематиці конкурсу та умовам прийому робіт. Крім того, надані матеріали не повинні суперечити законодавству України та нормам суспільної моралі. До участі в конкурсі не розглядаються роботи: які містять непристойне, провокуюче або дискредитуюче зображення.

Роботи, що не відповідають даним вимогам до змісту наданих матеріалів, можуть бути повернені авторам на доопрацювання з відповідними зауваженнями та рекомендаціями Ред. Колегії. Надалі, участь у конкурсі такої роботи буде можливо тільки за умови коригування змісту роботи або форми відповідно до рекомендацій.

- Організатори залишають за собою право використовувати всі отримані матеріали в цілях популяризації туризму і подорожей.

- Факт надходження роботи означає згоду учасника з правилами проведення конкурсу.

- Прийом робіт закінчується 24 листопада 2015 року.

IV. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ, НАГОРОДЖЕННЯ.

Журі кожної категорії та/або номінації конкурсу складається з Суддівської Колегії - групи спеціалістів (туристів різних напрямків з великим практичним досвідом подорожування та фотографів), запрошених у якості суддів організаторами конкурсу.

Організатори конкурсу залишають за собою право: затверджувати склад Суддівської Колегії; затверджувати склад Ред. Колегії; змінювати кількість і тип номінацій в залежності від отриманого матеріалу; дискваліфікувати учасника конкурсу або учасника Суддівської/Редакційної Колегії при виявленні умисного підтасування результатів конкурсу.

Критерії оцінки "ФотоГлобус":
- При суддівстві всіх фотографій буде оцінюватися оригінальність, рівень художності роботи, якість технічного виконання знімка, а також естетична краса сюжету та екстремальність відображуваного події (номінації: "Світ навколо нас", "Миттєвості шляху").

Система суддівства категорій "ФотоГлобус" представлена у "Методиці суддівства фото конкурсу".

Роботи, що зайняли перші три місця в кожній з категорій та/або номінацій, нагороджуються заохочувальними призами.

Місце проведення церемонії нагородження обговорюється додатково, після підведення результатів суддівства.

V. ПУБЛІКАЦІЯ.

Всі роботи, що беруть участь у конкурсі публікуються на сайті турклубу "Глобус". Для цього автори надають роботи згідно вимог, описаних в пункті VI.

Після закінчення прийому буде проведена виставка конкурсних робіт категорії "ФотоГлобус", що задовольняють вимогам конкурсу. Роботи будуть вивішені у приміщенні бібліотеки НТУУ "КПІ" навесні 2016 року. Точні дати проведення фотовиставки будуть обумовлені окремо.

VI. ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ.

Лист повинен містити дані про: номіновану категорію, ПІБ автора. На кожну категорію окремий лист.

Кожен автор може надати на конкурс чотири фотографії, але не більше ніж дві фотографії в одній категорії.

Фотографії на конкурс приймаються в електронному вигляді у форматі JPEG в розмірі, достатньому для повноцінної оцінки фото на сучасному моніторі, тобто не менш 2000 пікселів по довшій стороні. Розмір надісланого файлу не повинен перевищувати 2 мегабайт.

Для участі в подальшій фотовиставці необхідно буде надати фотографію в розмірі, достатньому для друку у форматі А4 (3542 пікселя по довгій стороні). Більш конкретні вимоги будуть сформульовані суддями після етапу попереднього відбору фото для виставки.

До розгляду допускаються як кольорові, так і чорно-білі фотографії. Допускається корекція кольору і поліпшення якості знімка. Фотографії містять ефекти фотоколлажу розглядатися не будуть. Також до участі у фотовиставці не допускаються фотографії в авторській рамці і з авторськими підписами на фотографії.

До всіх робіт має бути докладено опис, що містить:

  • ПІБ автора фотографії.
  • Лаконічну назву.
  • Дату й місце зйомки.
  • Короткий опис фотографії, пояснення того, що відбувається - події, культурних особливостей і т.п. Якщо фотографія зроблена в ході спортивно-туристського заходу, опис має містити категорію складності походу або перешкоди, час і район проведення заходу, імена людей зображених на фотографії, пояснювати суть того, що відбувається на знімку.
  • Для портретів можна (але не обов'язково) вказати імена зображених на ньому людей.
  • Марки фототехніки і фотоматеріалів, використаних при зйомці.

При друці фотографій для виставки ніякої додаткової корекції проводитися не буде. За бажанням авторів, можливе надання окремої копії фотографії, спеціально підготовленої для друку, або самостійний друк фотографії автором. У цьому випадку необхідно обов'язкове узгодження з організаторами конкурсу.

Всі матеріали прохання надсилати за адресою: globuskpi[at]gmail.com.

VII. DISCLAIMER

Конкурс не має комерційної мети. Оргкомітет конкурсу залишає за собою право незначно змінювати це Положення, повідомляючи про це на сайті.

Коментарі

Є один трохи суперечливий момент:
"Організатори залишають за собою право використовувати всі отримані матеріали в цілях популяризації туризму і подорожей" (с)

Вже кілька років ми використовуємо фото на всіляких некомерційних заходах (Драйвова осінь щороку, виставка в таборі Глобусу та інш.). В чому проблема з цим пунктом? Кому (чому) він суперечить?

найбільш цікавих походів і подій туристського сезону 2012 року.???? Шта?

Привет, вопрос к Люде.
Работы на конкурс могут отправлять только фотографы, или модели тоже? :)
Я не фотограф, но у меня есть прикольные портреты, которые снимали друзья. Думаю, у многих аналогичная ситуация.

Можно ли отправлять такие фото на конкурс?
В подписи можно указывать имя и фотографа, и модели. Вопрос касается номинации "Портрет".

Было бы интересно посмотреть результаты, которые теоретически оглашались 18.12.2015, т.е. более месяца назад. А еще интереснее было бы посмотреть фотки участников (все): а то конкурс какой-то совсем мутный (кулуарный, закрытый...) получается:)) /* нужное подчеркнуть*/

Все фото есть на гугл-драйве, но есть технические проблемы с выгрузкой их на сайт.
И все результаты были объявлены на празднике, как и обещали.

А на форуме хотя бы результаты не хотите огласить?
Конкурс был объявлен здесь, здесь неплохо было бы и о победителях объявить.

Напишіть результати по конкурсу в текстовому форматі, якщо у Вас проблеми з вивантаженням на сайт.
У мене, наприклад, не було змоги прийти фізично на цей вечір, то як мені ще дізнатися результати конкурсу?

Підписатися на Коментарі для "Положення про проведення відкритого конкурсу "ФотоГлобус" туристського сезону 2015 року"