Краєзнавство

НАРОДНА МУДРІСТЬ

Тематика краезнавчої роботи була вмбрана із цікавості групи та згідно “Положення про рух приймаючої участь молоді України за збереження та примноження традицій, звичаїв та обрядів народу ”Моя земля- земля моїх батьків”.

Виходячи із вище зказаного, ми отримали від Вінницького обласного центру дитячого та юнацького туризму та екскурсій на тематику “Крришталеві джерела”.

Метою нашого походу було знайомство із святкуванням на Закарпатті одного із давніх свят “Івана Купала”, історія котрого розпочинается із часів язичнества, а також збір інформації народної медицини та різним заговорам.

Можна відмітити, що частково нам вдалося вникнути в цей бездонний колодязь народної мудрості. НАРОДНА МЕДИЦИНА, ЗАГОВОРИ

Дану частину пошукових робіт ми проводили із певними затрудненнями. Мало збереглося дійсних спеціалістів ціеї сторони мудрості, а також не всі знахарі розкривали свої секрети, але де-що вдалося нам виявити. Наскільки ці рецепти ефективні, потрібно буде випробовувати практичним шляхом.

Пастух Степан Трикул із с. Липухове надав нам таку інформацію:

ЗАГОВОРИ ВІД КРОВОТЕЧІ:

- Іван Богослов, не однослов, море потоптав, рожу посадив, рожа не прийнялась- народженого, хрещеного раба божого……. кров уйнялась.

- Йшов Ісус Христос через море, загнав собі дерево в ноги, став він дерево виймати та й став він кров замовляти: - кров не вода, рікою не біжить.

ЗАГОВОРИ ВІД ЗУБНОЇ БОЛІ:

- Місяць у небі, мертвець у гробі, камінь у морі: як три брати докупи зберутся і будуть банкет робити і тоді у мене зуби будуть боліти.

- Місяцю,місяцю! У тебе роги золотії- чи був ти на тім світі? Чи бачив ти мертвих людей? – Бачив! – Чув же ти, чи болять у мертвих людей зуби? Хто скаже, що у мертвих людей зуби боліли! – Дай же, Боже, щоб і в мене, раба божого ……., хрещеного народженого й молитвяеого, зуби ніколи не боліли тобі на півповня а мені на здоров’я!

- Молодик, молодик. В тебе роги золотії. Твоїм рогам не стоять, моїм зубам не боліть.

ДЕЯКІ РЕЦЕПТИ ПРИ РАНАХ ТА ПОРІЗАХ

овечий жир - 1 столова ложка

сіль –0.5 столових ложки

цибуля – 1 столова ложка

Все це разом перемішати, перетерти, накласти на рану та перемотати на 24 год..

ПРИ ГОЛОВНИХ БОЛЯХ

мед травневий –1/3

сік цибулі – 2/3

Перемішати та підігрітий розчин по 2-3 краплі закрапувати в ніс та у вухо.

Рецепти Ганни Степанівни із с.Стригальня

ЗАГОВОРИ ПРИ КРОВОТЕЧАХ

- Прочитати про себе “Отче наш.”, а надалі в слух: йшла баба кам’яна з кам’яною диттиною, з кам’яною палицею, через кам’яний міст. Баба впала і кров у ….. перестала.

Надалі сплюнути через ліве плече та повторити іще два рази.

ЗАГОВОРИ ВІД БОРОДАВОК

- Читати на молодий місяць, вийдучи на двір, показуючи молодому місяцеві бородавку: де твої іграшка, а ось мої іграшки. Прочитати три рази, сплюнути три рази через ліве плече.

- Молитва в дорозі

Благослови Господи мене в дорогу.

Несам я іду.

Сам Господь зі мною,

По середині спаситель Ісус Христос,

Позаду Божа Матір - Божій Матері корона,

А мені захист та оборона.

Амінь. Амінь. Амінь.

Більше нам нічого не вдалося знайти. Поперше, ця сторона народної творчості несе тайни та секрети, що передаются із покоління в покоління. По друге, дійсних знахарів не так і багато і не в кожному селі вони е.

Отже, можна зказати, що ми ледь-ледь торкнулись ціеї тематики котра уже і так забувается. Попереде іще багато пошукових робіт.

Підписатися на Коментарі для "Краєзнавство"