Скельний масив Дениші

Знаходиться на відстані близько 30 км від міста Житомира в західному напрямку (шосе P-96), біля оздоровчого закладу сан. Денеші, який знають майже всі місцеві мешканці.

Скельний масив уявляє собою невеликі виступи гранітних порід висотою до 20-25 метрів, що не були затоплені після побудови греблі. Простяглися берегом річки Тетерів трохи вище за течією від селища, з якого і пішла назва санаторію.

Скелі мають до трьох десятків прошлямбурованих класифікованих маршрутів, які не залишать байдужими не тільки новачків, а й досвідчених скелелазів, альпіністів, туристів.

Зверху та під скелями є майданчики, де можна розмістити намети. Розташовувати табір зверху варто лише, якщо ви певні, що хтось постійно біля нього буде -- можливі крадіжки. Місця вистачить на всіх, на травневі вихідні там збирається понад 100-150 активно відпочиваючих, не тільки що з різних областей України, а й з країн, які межують з Україною (Білорусь, Росія).

Розташування масиву відносно Житомира
Розташування скельного масиву Дениші відносно м. Житомир (jpg, 649Kb)

Добиратися до Житомира з Києва можна декількома шляхами:

  • Маршруткою Київ-Житомир від ст. м. Житомирська. Квиток коштує 20-25 грн., їхати близько 1.5 години.
  • Потягом. За наявності студентського квитка це значно дешевше 10-15 грн., але й довше, ніж маршруткою. Потяг іде 4 години. З Житомира, аналогічно, маршруткою або автобусом.
  • Електричками з пересадкою у Фастові. Дешево, але займає дуже багато часу, через необхідність очікування на дизель до Житомира у Фастові.
  • Рейсовими автобусами за розкладом. Середній варіант між маршруткою та потягом у плані вартості.

В Житомирі місцем пересадки є вокзали: автовокзал та залізничний. Вони розташовані поруч. Від Житомира до санаторію "Дениші" ходить 109 маршрутка. Посадка - біля залізничного вокзалу на тролейбусній зупинці. Вартість проїзду 2.50, плюс 2 грн. за багаж, якщо ви з рюкзаком. При кількості людей більше чотирьох можна за всі рюкзаки не платити. Останній рейс маршрутка виконує о 19:30. На під?їзді до санаторію слід вийти перед поворотом на греблю, далі до річки. Заблукати важко.

Якщо не встигли на маршрутку або як інший варіант є транзитна через Дениші маршрутка на Високу Піч. Від неї доведеться йти пішки. Вийти потрібно в кінці селища Деніші біля мосту через Тетерів. Дорога після мосту повертає праворуч. Від повороту, вздовж ріки, відходить асфальтовий шлях (вказаний на мапі) до санаторію, яким за 10-15 хв. дістанетесь скель. Від дороги їх не видно, але орієнтуйтеся на поворот на греблю -- скелі знаходяться метрів за 100 не доходячи до нього.

На території санаторію та в селищі є, відповідно, кіоски та магазин, де можна придбати деякі продукти харчування. Йти 10-15 хвилин від скель. Дорогою до санаторію по лівому боці є струмок з питною водою, тому з Києва її не обов?язково брати.

Зустрінемося на скелях Денишів :) На все добре!

Андрій Юн

Коментарі

Підписатися на Коментарі для "Скельний масив Дениші"